Siirry suoraan sisältöön

Hämeenlinna

Monipuolista toimintaa syöpään sairastuneiden ja heidän läheistensä tueksi ja iloksi.

Hämeenlinnan paikallisosaston toiminta on tauolla koko kevätkauden.
Pyrimme käynnistämään toiminnan syksyllä, mikäli koronatilanne sen sallii.

 

Yhteystiedot

Palokunnankatu 10 D 26, 2. kerros, p. 0400 435 036 .
Yhdistyksen toimiston ovet ovat avoinna silloin, kun ryhmät kokoontuvat.
Tukihenkilöitä on tällöin tavattavissa sekä mahdollisuus ostaa kortteja ja adresseja.

Tiedotus

Osasto ilmoittaa pääosin Hämeenlinnan kaupunkiuutisten seuratoimintapalstalla lauantaisin ilmestyvässä lehdessä ja tarvittaessa Hämeen Sanomissa sunnuntaisin sekä osaston kotisivulla. Etelä-Suomen Syöpäyhdistys julkaisee toimintakalenterin kaksi kertaa vuodessa, keväällä ja syksyllä. Toimintakalenteria on saatavissa Hämeenlinnan osaston toimistolta, sairaaloista sekä lähikuntien terveyskeskuksista.

Essyn neuvontapalvelu

Neuvontahoitaja Marja Sarvi p. 044 730 3305 (ma-pe klo 9-15) .
Marjan kautta saat yhteyden tukihenkilöihin myös koronarajoitusten aikana.

Essyn kurssi- ja vertaisryhmätoiminta

Essyn yhteystiedot

 

Jäsenedut

• HÄMEENLINNAN KESKUSAPTEEKKI, Raatihuoneenkatu 8

– alennukset 10% ei lääkkeellisistä tuotteista jäsenkortilla

• JALKAHOITOLA PALJAAT JALAT Raatihuoneenkatu 16-18  Jalkahoitola Paljaat Jalat

– 10 % alennus normaalihintaisista jalkahoidoista (ei koske lahjakortteja eikä kotikäyntejä)

PAROLANTIEN KUKKAKAUPPA, – alennus 10 % kukkaostoista Parolantien Kukkapalvelu

• OPTIKKO KIVINEN, Palokunnankatu 16/ Keskustalo

– alennus 20 % kaikista normaalihintaisista tuotteista. Myös Lammin ja Turengin toimipisteistä.

• PARTURI-KAMPAAMO TUULIA Torikatu 26

– alennus 15 % peruukeista ja niihin liittyvistä tarvikkeista ja tuotteista

• JOUKO ANTINNIEMI, p. 040 576 9080

– pihapuiden kaatoa ja metsänhoitoa Kanta-Hämeen alueella. Alennus 25% (ilmainen arvio, lisäksi työstä kotitalousvähennys)

EDUT SAAT ESITTÄMÄLLÄ JÄSENKORTTISI

Muut Essyn jäsenedut: https://www.etela-suomensyopayhdistys.fi/jasenyys/jasenedut/

 

Hämeenlinnan seudun osaston johtoryhmän jäsenet 2020:

Arja Havia, puheenjohtaja,  p. 0400 435 036, ahavia(at)gmail.com

Henri Olander, vpj., p. 0500 843 396, henri.olander(at)gmail.com

Leena Takala, sihteeri, p. 044 350 2088, leena.takala(at)kolumbus.fi

Jouko Antinniemi, ATK,  p. 040 576 9080, jouko.antinniemi(at)live.com

Tuula Ahola, emäntä,  p. 040 745 9330, tuula.ahola(at)dlc.fi

Ulla Partanen, matkat,  p. 0400 211 355, mummiulla(at)gmail.com

Salme Heijari,  p. 040 726 6364, salme.heijari56(at)gmail.com