Siirry suoraan sisältöön

Hallinto

Etelä-Suomen Syöpäyhdistyksen edustajiston ja hallituksen tiedot sekä yhdistyksen säännöt.

 

EDUSTAJISTON JÄSENET 2021

Havia Arja, edustajiston puheenjohtaja, Hämeenlinna
2021-2023

Ahonen Sirpa, vertaistukihenkilö, Espoo
2020-2022

Antinniemi Jouko, vertaistukihenkilö, Tuulos
2020-2022

Eskola Raija, LTO, Helsinki
2020-2022

Heijari Salme, Hämeenlinna
2021-2023

Hellsten Matti, eläkeläinen, ent. ammattiliiton pj, Porvoo
2019-2021

Juurikkala Leila, syöpähoitaja, Hyvinkää
2019-2021

Kaski Tuulikki, DI, KTM, Espoo
2021-2023

Kolehmainen Dagmar, toimistopäällikkö, Järvenpää
2021-2023

Kolster Annika, yleislääketieteen erikoislääkäri, Espoo
2020-2022

Kostilainen Ritva, vertaistukihenkilö, Vantaa
2020-2022

Kuisma Johanna, kuntoutusohjaaja, Hämeenlinna
2020-2022

Kurjonen Aila, Riihimäki
2021-2023

Länsisalo Leena-Mari, eläkeläinen, ent. lehtori, Lahti
2021-2023

Meuronen Tuula, sairaanhoitaja, Lohja
2020-2022

Miekka Joanna, apulaisosastonhoitaja, Hämeenlinna
2021-2023

Myntti Marjaleena, eläkeläinen, KteO, ent. tiedotuspäällikkö, Helsinki
2020-2022

Niklander Riikka, paikallisosaston sihteeri, Riihimäki
2019-2021

Paljakka Soili, toimistosihteeri, Kirkkonummi
2021-2023

Saarikoski Ulla-Maija, Hyvinkää
2020-2022

Salminen Helli, Helsinki
2019-2021

Skibdahl Pia, MuM, HuK, Laulupedagogi, Helsinki
2020-2022

Smolsky Sirpa, toimitusjohtaja, Espoo
2020-2022

Tuominen Terttu, osastonhoitaja, Hyvinkää
2020-2022

Tähkä Katja, laatupäällikkö, Espoo
2019-2021

Ulmer Anne, NLP Master Practitioner, Lahti
2021-2023

Vehma Mari, erikoislääkäri, Antskog
2019-2021

Viramäki Johanna, lastenhoitaja, Lohja
2020-2021

 

HALLITUKSEN JÄSENET 2021

Thodén Annikki, hallituksen puheenjohtaja, TtM, Helsinki
2019-2021

Aitamurto Johanna, hankejohtaja, Lahti
2021-2023

Juutilainen-Saari Jaana, viestintäpäällikkö, Espoo
2021-2023

Kolhonen Vuokko, johtava ylihoitaja,
2020-2022

Korpivaara Päivi, hallituksen varapuheenjohtaja, Espoo
2019-2021

Pennanen Pirjo, terveydenhuollon erikoislääkäri, ylilääkäri, Vantaa
2019-2021

Seppälä Jussi , KTM, Espoo
2020-2022

Sormunen Jorma,
2021-2023

Tauru Leena, kouluavustaja, Riihimäki
2021-2023

 

Säännöt